Zapomniałam wziąć ostatniej tabletki - co teraz mam zrobić?

Witam, widziałam podobny temat, ale mam nie co inne pytanie. Zażywam tabletki wieczorem, w opakowaniu zostały mi 4 i zbliżał się wyjazd na kilka dni. Uszykowałam sobie jedną tabletkę, aby wziąć ale ostatecznie o niej zapomniałam co poskutkowało tym, że wzięłam jedynie 20 i teraz trwa przerwa. Moje pytanie brzmi ile powinna ona trwać? 7 dni? Czy po prostu potraktować tą ostatnia tabletkę jako zapomnianą i kolejne opakowanie rozpocząć w ten sam dzień tygodnia co zawsze, czyli po 8 dniach? Czy ostatnia tabletka z opakowania ma wpływ na płodność i działanie tabletek?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych jest kilka zasad, które warunkują prawidłowe ich działanie. Jedną z nich jest przestrzeganie czasu przerwy, która nie może trwać dłużej niż 7 dni.

Przerwę możemy dowolnie skrócić (choć nie jest to zalecane w każdej sytuacji), ale nigdy nie powinno się jej wydłużać.

W związku z tym, jeżeli chce Pani zachować działanie antykoncepcyjne, musi Pani przyjąć tabletkę po 7 dniach, tzn. dzień wcześniej niż planowo.
Wszystkie schematy postępowania znajdzie Pani w ulotce załączonej do opakowania.

Pozdrawiam