Co zrobić po pominięciu 1 tabletki antykoncepcyjnej?

Przyjmuję antykoncepcję zoely, obecnie jestem w trakcie drugiego opakowania bez przerwy (24 dni 21) ostatnią 21 tabletkę miałam przyjąć w sobotę. Dziś rano wzięłam tabletkę, ale zobaczyłam, że jest to tabletka z środy... a dziś jest czwartek. Dodam, że wczoraj wieczorem odbyłam stosunek. Co powinnam zrobić w tej sytuacji. Wg ulotki powinnam przyjąć dziś tabletkę z czwartku i przyjąć kolejne opakowanie bez robienia przerwy. Jednak jestem już w trakcie drugiego opakowania. Proszę o poradę.
KOBIETA, 34 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w obecnej sytuacji można kolejny raz pominąć przerwę na krwawienie z odstawienia i rozpocząć przyjmowanie trzeciego już opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Proszę jednak pamiętać, że w międzyczasie mogą pojawić się nieregularne krwawienia oraz plamienia.

Wskazane byłoby również stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez kolejny tydzień. W razie wątpliwości proszę skonsultować się w tej sprawie z ginekologiem, który zaleci Pani dalsze postępowanie.

Podobne dylematy mieli inni użytkownicy naszego serwisu. Poniżej umieszczamy przykładowe pytania na ten temat:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-a-dalsze-postepowanie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-22-tabletki-antykoncepcyjnej-a-dalsze-postepowanie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-15-tabletki-sidratella-i-wspolzycie-a-dalsze-postepowanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.