Co zrobić, gdy pominięto dwie tabletki w drugim tygodniu stosowania?

Pominęłam dwie tabletki w drugim tygodniu stosowania pigułek. Co mam zrobić. Po tych dwóch dniach "przerwy" zażyłam tabletkę wieczorem, a na następny dzień zaczęłam krwawić. Co teraz robić? Przyjmować dalej tabletki czy zrobić 7 dniową przerwę?

Redakcja abcZdrowie

Może Pani kontynuować aktualne opakowanie, ale przez kolejnych 7 dni zalecane jest stosowanie barierowych metod antykoncepcyjnych. Gdyby krwawienie nasilało się w trakcie stosowania tabletek, proszę udać się na wizytę do ginekologa.