Nie wzięłam 2 pierwszych tabletek z kolejnego opakowania

Witam, stosuję antykoncepcję hormonalną od 16 miesięcy. W poniedziałek powinnam wziąć pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania, a ja nie mogłam ich kupić, bo zachorowałam i nie mam możliwości wyjścia do apteki po nie. Dziś jest wtorek, a ja nie będę mogła wziąć drugiej tabletki, dopiero jutro je kupię. Jak mam je dalej przyjmować i jak długo należy stosować dodatkową antykoncepcję? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli w czasie przerwy doszło do stosunku, proponuję przyjąć "tabletkę po". Poza tym powinna Pani przyjmować tabletki jak zwykle i stosować dodatkowe zabezpieczenie przez tydzień od rozpoczęcia nowego opakowania.

Na przyszłość proponuję unikać takich sytuacji, gdyż pominięcie tabletek w pierwszym tygodniu jest najbardziej niebezpieczne, jeśli chodzi o możliwość zajścia w ciążę.