Pomyłka w braniu tabletek. Skończyć opakowanie? Zabezpieczać się dodatkowo?

W piątek przyjęłam pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania. W sobotę prawdopodobnie przyjęłam 2 tabletki przez pomyłkę, jednak nie jestem do końca pewna. Zorientowałam się dopiero w niedzielę, nie wiedziałam co robić, więc nie przyjęłam tabletki w ten dzień. Możliwe, że wzięłam tabletkę w niedzielę, ale po prostu nie pamiętam. Kolejną przyjęłam w poniedziałek, tak żeby dni się zgadzały. Nie jestem pewna, czy wzięłam 2 tabletki w jeden dzień czy też przyjęłam je prawidłowo. Zakładam więc to gorsze, pytanie co robić dalej? Przyjmować do końca opakowania tabletki? Stosować dodatkowe zabezpieczenia przez 7 dni?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Proponuję przyjmować tabletki do końca opakowania stosując dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni. W sytuacji odbycia stosunku w okresie przerwy wskazane byłoby ponadto przyjęcie tabletki "po stosunku".