Kiedy mogę zacząć brać kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Przedstawię moją sytuację. Przez dwa miesiące brałam tabletki C***. Zdecydowałam się jednak na zmianę. Ostatnio przyjęłam tylko 20 tabletek (ponieważ jedna mi się zagubiła). Tabletki powinnam w tym miesiącu przyjmować od środy, lecz niestety dzisiaj dopiero będę miała receptę (czwartek), ponieważ nie mogłam natrafić na moją Panią Doktor. I chciałabym od dzisiaj zacząć brać tabletki. Mój problem polega na tym, że nie mam pojęcia, czy mogę tak zrobić, żeby dzień później wziąć tabletkę. Czy wtedy po 7 dniach (od przyjęcia nowej, z nowego opakowania) zaczną one działać od razu, czy w ogóle? Czy muszę czekać kolejny miesiąc na przyjmowanie tabletek. Wspomniałam tam również, że z ostatnich tabletki połknęłam tylko 20. Czy to również miałoby na to jakiś wpływ? Jeżeli już pojawiło się takie pytanie to bardzo przepraszam, aczkolwiek proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

W Pani przypadku, rozpoczęcia od drugiej tabletki z opakowania, wskazane jest postępowanie jak przy pominęciu tabletki w pierwszym tygodniu. Czyli powinna Pani przyjąć zapomnianą tabletkę, nawet jeśli oznaczałby to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie oraz stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji przez 7 dni.

Jeśli w ciągu 7 dni poprzedzających pominiętą tabletkę utrzymywano kontakty seksualne istnieje możliwość zajścia w ciążę.