Nie wzięłam 2 tabletek z trzeciego tygodnia!

Witam. Mam ogromny problem! Nie wzięłam 2 tabletek w trzecim tygodniu, a co gorsza, nie wzięłam ich nawet na następny dzień! :( Kochałam się w tym czasie z moim chłopakiem. Czy mimo to, że zawsze brałam regularnie tabletki, jest możliwość zajścia w ciążę? BŁAGAM O POMOC.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zastosuje się Pani do zaleceń producenta leku (zawarte w ulotce), to może Pani zmniejszyć ryzyko ciąży. Proszę sprawdzić w ulotce swoich pigułek. Zazwyczaj zalecane jest, aby w przypadku pominięcia pigułek w trzecim tygodniu stosowania przejść od razu do 7-dniowej przerwy. Za pierwszy dzień tej przerwy należy uznać dzień, w którym pominęła Pani pierwszą z dwóch pigułek. Po upływie 7 dni (nie więcej!) należy rozpocząć kolejne opakowanie. Można też pominąć 7-dniową przerwę i od razu zacząć stosować nowe opakowanie.

Pozdrawiam!