Zapomniałam tabletki i zażyłam ją dopiero 1,5 godziny przed stosunkiem. Jakie jest ryzyko ciąży?

  Mam takie pytanie. Zapomniałam wziąć tabletkę i wzięłam ją na drugi dzień, jakieś 1,30 godziny przed stosunkiem. Czy mogłam zajść w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
jeżeli opóźnienie nie było większe niż 12h nie wpływa to na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.
Natomiast, jeżeli opóźnienie było większe niż 12h to należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę, a kolejne o stałej porze. Dodatkowe postępowanie zależy od tego, która tabletka została  pominięta.
Nie podała Pani, która tabletka nie była przyjęta  o czasie, dlatego nie jestem w stanie określić jakie jest ryzyko zajścia w ciążę.
Pozdrawiam