Zabezpieczenie antykoncepcyjne przy kilkugodzinnym opóźnieniu zażycia tabletki antykoncepcyjnej

Dzień dobry.. zaczęłam zażywać pigułki Madinette niestety w drugim dniu od zażycia pierwszej pigułki zapomniałam o zażyciu o tej samej porze (pierwszą pigułke zażyłam rano pierwszego dnia a drugą wieczorem drugiego dnia) czy jestem odpowiednio zabezpieczona ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli opóźnienie było krótsze niż 12 godzin to nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Jeśli było dłuższe niż 12 godzin wskazane jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez kolejne 7 dni.