Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej można od razu współżyć?

Od niedawna zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne, dziś wzięłam 10. tabletkę. Jest jedna rzecz o którą chcę spytać, ponieważ nie jestem pewna. Czytałam, że taka tabletka wchłania się do organizmu po około 3-4h. Czy codziennie po jej zażyciu należy odczekać te 3-4h i dopiero po tym czasie może dojść do stosunku, czy cały czas jestem zabezpieczona i przykładowo, jak zażywam codziennie tabletkę chwilę po godzinie 12, to jestem zabezpieczona cały czas? I nawet, jeśli przyjmę o stałej porze tabletkę i chwilę po tym będę uprawiać seks, to nie ma ryzyka zajścia w ciążę?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Skutecznośc antykoncepcji utrzymywana jest przez całą dobę, gdyż do momentu wchłonięcia kolejnej tabletki działa ta zażyta w dniu poprzednim. Opóźnienie w przyjęciu tabletek poniżej 12 godzin nie obniża skuteczności antykoncepcji, ale najlepiej przyjmować je o stałej porze.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy