Czy tabletki antykoncepcyjne zabezpieczają przez cały czas?

Witam. Od niedawna zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne. Dziś wzięłam 10. tabletkę. Jest jedna rzecz o którą chcę spytać, ponieważ nie jestem pewna. Czytałam, że taka tabletka wchłania się do organizmu po około 3-4 h. Czy codziennie po jej zażyciu należy odczekać te 3-4h i dopiero po tym czasie może dojść do stosunku, czy cały czas jestem zabezpieczona? Przykładowo jak zażywam codziennie tabletkę chwilę po godzinie 12, to jestem zabezpieczona cały czas? Nawet jeśli przyjmę o stałej porze tabletkę i chwile po tym będę uprawiać seks to nie ma ryzyka zajścia w ciążę ?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przyjmowanie doustnych preparatów antykoncepcyjnych gwarantuje ciągłą i skuteczną antykoncepcję (czyli nie musi Pani odczekiwać 3-4 godzin), pod warunkiem, że przerwa między 2 kolejnymi tabletkami nie przekroczy 36 godzin.
Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych jest zmniejszona jeśli w ciągu 3-4 godzin po przyjęciu tabletek dojdzie do wymiotów albo biegunki.

Redakcja abcZdrowie.pl