Po jakim czasie tabletki zabezpieczają?

Mam 26 lat. Jestem matką karmiącą. Zaczęłam brać od tygodnia tabletki antykoncepcyjne. Nie miesiączkuję. Po ilu dniach jestem zabezpieczona przed ciążą?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Teoretycznie będzie Pani zabezpieczona przed ciążą po tygodniu brania tabletek. Jeżeli jednak karmi Pani regularnie i nie miesiączkuje, to podejrzewam, że nie dochodzi u Pani do owulacji i jest Pani cały czas "chroniona" przed ciążą przez naturalne hormony.

Pozdrawiam serdecznie!