Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pominięcie tabletki jednoskładnikowej po skończonej laktacji

Cztery miesiące temu urodziłam synka, od 6 tyg po porodzie brałam tabletki antykoncepcyjne dla matek karmiących c*** i biorę je do dziś z tym, że z tydzień temu przestałam karmić piersią, ale mój lekarz powiedział, że mam je wybrać do końca. Brałam je bez żadnej przerwy, nie miałam okresu, jestem w trakcie brania tabletek z drugiego tygodnia i pominęłam jakiś dzień zorientowałam się dzisiaj, w piątek i wzięłam dwie na raz, z tym że nie pamiętam kiedy nie wzięłam bo dzień wcześniej w czwartek brałam na pewno mogła to być środa bądź poniedziałek lub wtorek, boję się bardzo gdyż w czwartek spałam z mężem do końca. Czy ryzyko, że mogę być w ciąży jest duże? Bardzo się boję proszę o szybką odpowiedź

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Tabletki jednoskładnikowe, które Pani stosuje, zawierają stosunkowo dużą ilość progestagenu i ich działanie polega na blokowaniu owulacji i zapobieganiu implantacji zarodka (działanie wczesnoporonne). Trudno mi powiedzieć, jaka jest szansa na owulację, a w konsekwencji na kolejną ciążę. Wskaźnik Pearla dla tabletek jednoskładnikowych jest nieco wyższy niż dla dwuskładnikowych, są one również bardziej wrażliwe na wszelkie nieregularności w przyjmowaniu. Na pewno zapominając tabletkę i nie stosując w tym czasie dodatkowego zabezpieczenia zwiększyła Pani ryzyko zajścia w ciążę. Proszę wykonać test ciążowy za dwa tygodnie.
Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy