Po jakim czasie minipigułki zabezpieczą?

Mam 25 lat, jestem matką karmiącą, nie miesiączkuje. Zaczęłam brać tabletki. Po jakim czasie zabezpieczają?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przy stosowaniu A***** zabezpieczenie uzyskuje się po przyjęciu 10 pigułek. W pierwszych dniach przyjmowania minipigułek warto zastanowić się nad wyborem dodatkowej metody zabezpieczenia.

Proszę pamiętać, że przy antykoncepcji jednoskładnikowej niezmiernie ważna jest systematyczne przyjmowanie. Każda godzina opóźnienia zmniejsza działanie antykoncepcyjne.

Pozdrawiam