Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyk. Czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać?

Od wczoraj biorę antybiotyk D*** i nie wiem, czy on nie obniży skuteczności moich pigułek antykoncepcyjnych. Jeśli tak, to jak długo zabezpieczać się dodatkowo?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjmowany przez Panią antybiotyk może zmniejszać działanie antykoncepcyjne tabletek. Powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywy) od pierwszego dnia antybiotykoterapii aż do przyjęcia 7 tabletek bez antybiotyku.