Skuteczność minipigułki

Witam serdecznie. Zażywam minipigułki już 8 miesięcy, biorę je wg ulotki bez przerwy regularnie. Ostatnio jednak odczuwam dziwne bóle podbrzusza i brzucha. Czy możliwe, że to ciąża? Czy tabletki są skuteczne?  Na razie nie planuję dzidziusia i się obawiam... Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Polecam Pani artykuł dotyczący minipigułek (pigułek jednoskładnikowych, które może stosować kobieta karmiąca piersią): abcantykoncepcja.pl/antykoncepcja-w-czasie-karmienia-piersia.

Minipigułki są trochę mniej skuteczne niż "zwykłe" tabletki. Ich wskaźnik Pearla wynosi trochę poniżej 3, a zwykłe pigułki mają wskaźnik mniejszy niż 1. O wskaźniku Pearla może Pani poczytać w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/metody-antykoncepcji-dla-kobiet. Wskaźnik ten określa  liczbę "wpadek" wśród 100 kobiet stosujących daną metodę antykoncepcji przez rok. Jeśli jest niski, to antykoncepcja jest.

Pobolewania podbrzusza mogą wskazywać np. na zapalenie pęcherza lub przydatków, niekoniecznie na ciążę. Jeśli niepokoją Panią te dolegliwości, to warto udać się do ginekologa. Może też Pani zrobić w domu test ciążowy.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy