Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych po zwróceniu treści żołądka

Witam! Mam pytanie. Otóż wczoraj przyjęłam 4 tabletkę z blistra po 7-dniowej przerwie o godz. 20.45, a o godz. 00.35 zwymiotowałam. Nie przyjęłam dodatkowej tabletki, a kolejną przyjmę dziś o 21.00. W poniedziałek tydzień wcześniej doszło do stosunku bez wytrysku we mnie. Czy jestem zabezpieczona? Czy powinnam stosować inne dodatkowe metody, np. prezerwatywę przez 7 kolejnych dni? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam serdecznie!
Producenci tabletek antykoncepcyjnych podają, iż tabletka ulega wchłonięciu w przeciągu 3-4 godzin. W opisanym przez Panią przypadku wydaje się zatem iż doszło do całkowitego zmetabolizowania preparatu, a zatem jego skuteczność nie została osłabiona. W obecnej sytuacji nie widzę wskazań do stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia, choć jeśli zapewni to Pani komfort psychiczny to nie widzę przeciwwskazań. Stosunek mający miejsce 7 dni przed pominięciem tabletki był zabezpieczony.
Pozdrawiam