Biegunka a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam! 09/01/2012 moja dziewczyna wzięła przedostatnią tabletkę z blistra, jednak po ok. 2 h wystąpiła jednorazowa, nieduża biegunka! Nie wzięła kolejnej pigułki! Ostatni raz seks uprawialiśmy 29/12/2011 i przez najbliższe 2 tyg. również nie będziemy! Wiemy, że w takiej sytuacja należy albo zrobić przerwę, albo dokończyć to opakowanie i rozpocząć kolejne! Mam pytanie, co jeżeli dziewczyna dokończyła to opakowanie i zrobiła 7 dni przerwy? Czy jest dalej zabezpieczona?

Witam serdecznie!
Jeżeli ostatni stosunek miał miejsce ponad 7 dni przed pominięciem tabletki a w trakcie 7-dniowej przerwy stosowali Państwo abstynencję to ryzyko ciąży jest znikome. Zalecane w podobnych sytuacjach wykonanie testu ciążowego w Państwa przypadku wydaje się być całkowicie zbędne. Pełne zabezpieczenie uzyskacie Państwo po przyjęciu 7 tabletek z nowego blistra.
Pozdrawiam