Czas wchłaniania tabletek a wymioty - jak należy postępować?

Witam, mam pytanie odnośnie czasu wchłaniania się tabletek. Przy braniu 4 tabletki z blistra, zawsze biorę ok. 23.00, lecz około 1.30 w nocy wystąpiły u mnie wymioty. Kolejną tabletkę wzięłam tak jak zawsze czyli około 23.00. Czy dobrze zrobiłam? I czy mogę dalej współżyć i nie obniży to zabezpieczenia przed niechcianą ciążą? Cy muszę czekać jakiś czas, np. 7 dni?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W tej sytuacji, zważywszy, że była to dopiero czwarta tabletka z blistra, mogło dojść do osłabienia działania tabletek, a w konsekwencji do owulacji, choć szansa na to nie jest wysoka. W przypadku wymiotów w krótkim okresie po zażyciu tabletki należy podejść do niej, jak do zapomnianej. Myślę, że powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejne siedem dni regularnego przyjmowania tabletek, począwszy od pierwszej tabletki wziętej po wymiotach.

Pozdrawiam serdecznie!