Czas wchłaniania tabletek a wymioty

Witam. Mam pytanie odnośnie czasu wchłaniania się tabletek. Czy faktycznie potrzeba aż 3-4 h na jej wchłonięcie? Przy braniu 16 tabletki z blistra, zawsze biorę ok. 22.00, na drugi dzień ok. 2.30 w nocy wystąpiły u mnie krótkie wymioty (najprawdopodobniej zatrucie badź jednodniowa grypa żołądkowa). Mam świadomość, że minęło dobre 4,5 h. Następnie do 21 tabletki (do wczoraj) wszystko brałam o czasie i nie wymiotowałam. Czy mam się czego obawiać?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Zważywszy na to, że od połknięcia tabletki do wystąpienia wymiotów upłynęło więcej niż 4 godziny, oraz na to, że była to 16. tabletka w danym cyklu (a nie np. 3.), prawdopodobieństwo osłabienia działania antykoncepcyjnego nie jest duże. Na przyszłość, w razie wystąpienia podobnej sytuacji, proponuję jakiś czas po wymiotach przyjęcie dodatkowej tabletki - wtedy nie będzie żadnych wątpliwości i powodów do obaw.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty