3-miesięczna przerwa w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyjne dailette od półtora roku zostało mi ostatnie siedem tabletek do końca blister wraz z tabletkami placebo Zamierzam dokończyć te siedem tabletek i przestać brać tabletki na 3miesiace za radą ginekologa ponieważ źle wyszły mi badania na próby wątrobowe czy przez te ostatnie siedem dni jeśli nie zamierzam rozpocząć następnego opakowania mogę jeszcze uprawiać seks bez zabezpieczenia? Jakie formy antykoncepcji mogę stosować przez ten okres poza prezerwatywa?

Lek. Marta Gryszkiewicz

W czasie zażywania tabletek jest Pani chroniona (nawet tych placebo). Po ich odstawieniu nie da się przewidzieć ile godzin będzie trwało zabezpieczenie, jednak zakłada się, że poniżej 24 godz. Jeśli przerwa ma być 3-miesięczna, prezerwatywa niestety jest najlepszym rozwiązaniem.