7 ostatnich tabletek antykoncepcyjnych a możliwość uprawiania seksu bez zabezpieczenia

Nie mogę brać juz tabletek antykoncepcyjnych kończę teraz blister dailette zostało mi 7 dni razem z tabletki placebo do kiedy mogę uprawiać seks bez zabezpieczenia?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie można zagwarantować pełnej ochrony antykoncepcyjnej. Trudno przewidzieć kiedy "kończy się" ochrona antykoncepcyjna po niedokończonym opakowaniu. Wskazana dodatkowa forma antykoncepcji. Może także dojść do wcześniejszego krwawienia z odstawienia.