Czy seks bez zabezpieczenia można uprawiać tak długo jak przyjmuje się tabletki aktywne?

Dzień dobry, po 10 miesięcznym stosowaniu zamierzam przestać stosować YAZ ( gdy skonczy się opakowanie) i stąd moje pytanie, czy seks bez zabezpieczenia można uprawiać tak długo jak przyjmuje tabletki aktywne? Czy należy przed końcem brania tabletek aktywnych, zabezpieczać się np. przez pare dni? Pozdrawiam

witam,
jeżeli tabletki przyjmowane są prawidłowo, ochrona jest zachowana do końca przyjmowania blistra.
Nieprzyjęcie kolejnego opakowania spowoduje powrót naturalnego cyklu i wówczas ochrony nei będzie,

pozdrawiam