Stosunek w czasie przyjmowania tabletek plcebo a ryzyko ciąży

Chce rzucic tabletki antykoncepcyjne. Moje tabletki maja 24 tabletki rozowe (z hormonami) i 4 tabletki biale (placebo). Jesli uprawialam sex w dniu brania juz nie rozowych tabletek, a 25-tej (bialej tabletki placebo) to czy istnieje ryzyko ciazy? Dodam ze sexu bez prezerwatywy juz nie bede uprawiala. Czy musze zaczynac nastepne opakowania tabletek przez to ze uprawialam sex w okresie brania tabletek placebo?

Ryzyko zajścia w ciążę po stosunku w trakcie brania tabletek placebo jest minimalne, pod warunkiem, że tabletki czynne (różowe) były stosowane regularnie. Oczywiście nie trzeba również zaczynać następnego opakowania tabletek jeśli ma pani zamiar z nich zrezygnować. Pozdrawiam