Pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych po przerwie pomiędzy blistrami

Witam. Obecnie jestem w 7 dniowej przerwie i pierwszą tabletkę powinnam wziąć w pon, ale niestety zapomniałam opakowania na wyjazd, czy mogę opuścić dwie pierwsze tabletki i zacząć brać je od środy?

Może Pani tak zrobić ale przez całe opakowanie trzeba się dodatkowo zabezpieczać - brak antykoncepcji. Prościej będzie poprosić w aptece , jest szansa, że sprzedadzą bez recepty jedno opakowanie.