Co robić, gdy zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej i kochałam się bez zabezpieczenia?

Biorę tabletki od 4 miesięcy. Zaczęłam nowe opakowanie. Tabletki biorę równo o 20.00. Pierwsze 3 dni wzięłem normalnie, lecz 4. dnia zapomniałam ; (. 5. dnia kochałam się ze swoim mężczyzną bez zabezpieczenia, dopiero po tym zauważyłam, że nie wzięłam tabletki. Zapomnianą tabletkę wzięłam następnego dnia o 20.00 godzinie. Istnieje ryzyko zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niestety istnieje. Proponuję przyjąć jak najszybciej tabletkę "po stosunku" oraz kontynuować stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Ponadto przez pierwszy tydzień od pominięcia tabletki konieczne jest dodatkowe zabezpieczanie się prezerwatywami.