Po zażyciu tabletki wymiotowałam. Jak to wpłynęło na jej działanie?

Witam, 29 czerwca zażyłam regularnie tabletkę o godzinie 21.00. Niestety po ok. 3h doszło do wymiotów, lecz nie wzięłam dodatkowej pigułki. Na drugi dzień zażyłam tabletkę o normalnej porze, ale teraz dopiero zdałam sobie sprawę, że powinnam coś zrobić po wydaleniu tabletki. Dodatkowo informuję, że jestem właśnie w 3 tygodniu brania tabletek i pojawiło mi się lekkie plamienie. Czy mogę coś jeszcze zrobić czy zostaje mi tylko dodatkowe zabezpieczenie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wymioty, które wystąpiły 3 godziny po zażyciu tabletki nie powinny zmniejszyć jej skuteczności (zdążyła ona już opuścić żołądek). Jeśli jednak nadal się Pani niepokoi, najprostszym rozwiązaniem będzie połączenie opakowań bez robienia 7-dniowej przerwy. Takie postępowanie zapewniłoby ochronę nawet w sytuacji zwymiotowania tabletki.