Zapomniana tabletka w 3 tygodniu

Drugiego dnia w 3 tygodniu brania tabletek po prostu zapomniałam o tej jednej tabletce. Wzięłam ją następnego dnia i kontynuuję do dziś, myśląc, że dobrze robię. Ale po kilku takich dniach przeczytałam kolejny raz ulotkę, w której pisze, że należy kontynuować obecne opakowanie i rozpocząć następne bez robienia przerwy lub przerwać. Stosunek był w dniu zapomnianej tabletki. I tu mam dylemat. Kolejnego opakowania już nie mam szans rozpocząć, gdyż nie mam recepty i już nie zdążę jej uzyskać, a zostały mi jeszcze do wzięcia 2 tabletki z obecnego opakowania. Czy w tej sytuacji możliwe jest, aby doszło w organizmie do jajeczkowania, czyli do zajścia w ciążę po skończeniu tego opakowania? Jak to wygląda, jeśli chodzi o żywotność plemników. Nigdzie na ten temat nie znajduję informacji. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, jeśli nie rozpocznie Pani nowego opakowania, to istnieje możliwość owulacji. Zazwyczaj przyjmuje się, że plemniki żyją w drogach rodnych około 72 godzin (3 dni), choć niektóre źródła podają, że może być to nawet do 7 dni. O ile będzie Pani teraz stosować zabezpieczenie np. w postaci prezerwatywy, to najprawdopodobniej ryzyko ciąży nie będzie duże.

Pozdrawiam!