Czy istnieje wysokie prawdopodobieństwo, żebym była w ciąży?

W poniedziałek rano normalnie wzięłam tabletkę N***, potem wieczorem kochałam się z chłopakiem, zabezpieczając się dodatkowo prezerwatywą. We wtorek zapomniałam o tabletce i wzięłam ją dopiero w środę, razem z tą środową. Był to pierwszy tydzień brania tabletek. Czy istnieje wysokie ryzyko, żebym była w ciąży? Proszę o szybką odpowiedź... Z poważaniem, internautka

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Ryzyko ciąży wywołane opóźnionym przyjęciem tabletki w pierwszym tygodniu blistra jest najwyższe. Jednakże pisze Pani, iż stosowała 2 formy zabezpieczenia, tj. tabletki i prezerwatywę. Jeśli prezerwatywa była stosowana prawidłowo, nie pękła, a jej zawartość nie została wylana na Pani drogi rodne, to ryzyko ciąży jest znikome.

W opisanej sytuacji nie widzę podstaw do obaw. Przez kolejnych 7 dni powinna Pani jednak także korzystać z dodatkowych metod zabezpieczenia.

Pozdrawiam