Czy stosować dodatkowe zabezpieczenie przy pominięciu tabletki antykoncepcyjnej?

Dzień dobry. Biorę tabletki N***, to już moje szóste opakowanie. Zażywam je codziennie o 21:00, jednak wczoraj zapomniałam i dzisiaj około 9:45 połknęłam pominiętą tabletkę (czyli niecałe 13h). Jest to pierwszy tydzień po przerwie 7-dniowej, pominięta tabletka jest szóstą. W ulotce napisane jest, że jeśli w ciągu siedmiu dni poprzedzających moment niewzięcia tabletki doszło do współżycia, to istnieje możliwość zajścia w ciążę. Dziś jest czwartek, a ja współżyłam w niedzielę rano, czy istnieje taka możliwość? Biorąc pod uwagę fakt, że tabletki zmieniają konsystencję śluzu i jego PH, czy plemniki mogłyby tyle przeżyć? Co powinnam zrobić? Bardzo się denerwuję. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie jest sprecyzowane, czy po takim czasie ryzyko ciąży jest zwiększone w sposob istotny. Niektórzy autorzy twierdzą, że tak i zalecają antykoncepcję "po stosunku" nawet wóczas, gdy minęło więcej niż 72 godziny. Niewątpliwie powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejnych 7 dni regularnego przyjmowania tabletek.