Nie zażyłam ostatniej tabletki z blistra. Kiedy zacząć przyjmować nowe opakowanie?

Witam. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od jakiegoś roku. Pierwszą zawsze biorę w czwartek. Dziś przedostatnia tabletka z blistra niechcący wpadła mi do zlewu i już jej nie odnalazłam, więc wzięłam ostatnią, czyli jutrzejszą. Wychodzi na to, że już na jutro nie mam tabletki. Moje pytanie brzmi - czy zacząć nowy blister normalnie, w czwartek za tydzień, tak jak zawsze po 7-dniowej przerwie czy zacząć go za tydzień w środę? Dodam, że nie było stosunku od dwóch tygodni. Mam nadzieję, że wszystko jest zrozumiałe ;)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani rozpocząć nowe opakowanie dzień wcześniej niż zwykle. Jeśli rozpocznie je Pani jak zwykle w czwartek, to działanie antykoncepcyjne będzie zmniejszone przez pierwszy tydzień nowego opakowania.