Pominięcie kilku tabletek z blistra - co robić?

Ostatnią tabletką przyjęłam w piątek (3 IX 10 r.). Z powodu nieuwagi, posiadaczką swojego blistra ponownie zostanę jutro, tj. 7 IX 10 r. Pominięte zostały tabletki z soboty, niedzieli i poniedziałku. Czy w takim wypadku mogę dalej od wtorku przyjmować pigułki, czy muszę przerwać antykoncepcję doustną? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Najbezpieczniej będzie wykonać 7-dniową przerwę (pierwszym dniem przerwy jest dzień pierwszego pominięcia tabletki
tj. sobota) i rozpocząć dalsze stosowanie tabletek od kolejnej soboty.