Czy mogę współżyć po pominiętej tabletce?

Pominęłam tabletkę antykoncepcyjną (Yas*******), nie jestem pewna, w który dzień, w którym tygodniu, zobaczyłam po prostu tydzień temu, że zamiast tabletki z wtorku biorę z poniedziałku, od razu jak to zauważyłam przyjęłam pominiętą tabletkę, nie kochałam się przez ten czas z moim chłopakiem, ale nie jestem do końca pewna czy tygodniowa przerwa jest tu pewnym i bezpiecznym rozwiązaniem i czy mogę już po niej współżyć i jak mam postąpić po pominięciu tej tabletki- pierwszy lub drugi tydzień. Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli nie doszło do zbliżenia w tym cyklu, to ciąża, co zrozumiałe jest wykluczona. W takim przypadku najbezpieczniej będzie stosować dodatkowe metody zabezpieczenia przez 7 dni. Oczywiście, ten blister należy przyjąć do końca, nie uzupełniając go dodatkową tabletką z zapasowego blistra.

Pozdrawiam.