Pominięta tabletka przyjęta 13 h później

Witam, zażywam tabletki y... już od jakiegoś czasu. W sobotę kochałam się z chłopakiem, zrobiliśmy to do końca. Normalnie brałam tabletki do feralnego poniedziałku, kiedy zapomniałam i wzięłam we wtorek po 13 godzinach. Co mam teraz zrobić - zażywać dalej te sztuki i nowe potem, czy od razu nowe? Czy może zrobić tydzień przerwy? Powtórzę, że tę zapomnianą wzięłam we wtorek rano. Czy muszę się dodatkowo zabezpieczać? Czy to sobotnie zajście i pominięcie tabletki w poniedziałek może mieć jakiś zły wpływ, mogę być w ciąży? Co mam zrobić? Od soboty nie kochałam się. Pomóżcie!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Postępowanie i ewentualne ryzyko ciąży zależy od tego, w którym tygodniu cyklu doszło do pominięcia. Proszę przeczytać ulotkę swojego lek - na pewno znajdzie tam Pani zalecenia postępowania, a także uwagi na temat wielkości ryzyka ciąży.

Pozdrawiam!