Tabletki antykoncepcyjne a placebo

Witam, mam pytanie dotyczące tabletek antykoncepcyjnych. Czy jeśli w sobotę rano zażyłam dwie tabletki (7 godzin po zażyciu pierwszej, tej piątkowej, miałam biegunkę) i to była 18 i 19 tabletka z zapasowego blistra, a dziś powinnam zażyć 21 tabletkę (biorę ZOELY, czyli system 24+4). To czy mogę przejść dziś do tabletek placebo (jeśli zostały mi jeszcze 3 tabletki z substancjami aktywnymi)? Chciałabym się na to zdecydować ze względu na dolegliwości żołądkowe

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji może Pani pominąć ostatnie aktywne tabletki oraz rozpocząć czterodniową przerwę. Od następnego opakowania proszę przyjmować tabletki zgodnie z harmonogramem.