Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pominięcie tabletki placebo

Dzień dobry. Nurtuje mnie pewien problem. Biorę od pół roku tabletki dwufazowe, które zażywa się systemem ciągłym (czyli te z placebo). 22 dnia ostatniego opakowania wzięłam tabletkę ze sporym opóźnieniem (ok. 13-14 godzin). Kolejno kontynuowałam ich przyjmowanie w normalnym trybie, jednocześnie utrzymując wstrzemięźliwość od stosunków. Teraz przyjmuję kolejne opakowanie i chciałam zapytać, czy ochrona w kolejnym cyklu jest zachowana, czy dla pewności jeszcze poczekać kilka dni w tym cyklu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Rozumiem, że przyjmuje Pani tabletki DWUSKŁADNIKOWE JEDNOFAZOWE, czyli typowe dla większości kobiet. Jeśli schemat przyjmowania tabletek jest standardowy (tzn. 21 + 7 placebo), to pomineła Pani tabletkę placebo, której i tak nie musi brać, bo nie ma działania antykoncepcyjnego (ani żadnego innego). Ochrona przed niechcianą ciążą jest całkowicie zachowana.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy