Pominięcie tabletki placebo

Dzień dobry. Nurtuje mnie pewien problem. Biorę od pół roku tabletki dwufazowe, które zażywa się systemem ciągłym (czyli te z placebo). 22 dnia ostatniego opakowania wzięłam tabletkę ze sporym opóźnieniem (ok. 13-14 godzin). Kolejno kontynuowałam ich przyjmowanie w normalnym trybie, jednocześnie utrzymując wstrzemięźliwość od stosunków. Teraz przyjmuję kolejne opakowanie i chciałam zapytać, czy ochrona w kolejnym cyklu jest zachowana, czy dla pewności jeszcze poczekać kilka dni w tym cyklu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Rozumiem, że przyjmuje Pani tabletki DWUSKŁADNIKOWE JEDNOFAZOWE, czyli typowe dla większości kobiet. Jeśli schemat przyjmowania tabletek jest standardowy (tzn. 21 + 7 placebo), to pomineła Pani tabletkę placebo, której i tak nie musi brać, bo nie ma działania antykoncepcyjnego (ani żadnego innego). Ochrona przed niechcianą ciążą jest całkowicie zachowana.