Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zmniejsza się ochrona przed ciążą podczas przyjmowania tzw. tabletek placebo?

Witam, nurtuje mnie pytanie, dotyczące ryzyka zajścia w ciążę podczas współżycia w dniach poprzedzających miesiączkę, gdy stosuje się tabletki antykoncepcyjne? Od jakiegoś czasu stosuję antykoncepcje hormonalną (system 24 +4 tabletki placebo), jednak zamierzam odstawić tabletki w tym miesiącu. Czy w takiej sytuacji zmniejsza się ochrona przed ciążą w tych 4 dniach poprzedzających nadejście okresu, jeśli od nowego cyklu nie będę przyjmowała hormonów? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

W momencie odstawienia tabletek nie jest Pani już chroniona przed niechcianą ciążą. Trudno powiedzieć, w którym momencie po odstawieniu tabletek dojdzie do pierwszej owulacji, jest to kwestia indywidualna. Teoretycznie może dojść do niej bardzo szybko, wtedy seks w czasie 4 dni brania tabletek placebo może doprowadzić do zapłodnienia. Radzę się dodatkowo zabezpieczyć, na przykład przez używanie prezerwatyw w tym okresie.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy