Pominięcie dwóch tabletek i przyjęcie trzech na raz

W ostatnim tygodniu brania tabletek przed 7-dniową przerwą pominęłam 2 tabletki, i na trzeci dzień wzięłam 3 na raz. Czy dobrze postąpiłam?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety zażycie aż trzech pigułek na raz, nie rozwiązuje problemu do końca. Najlepiej by było, gdyby nie robiła Pani 7-dniowej przerwy, tylko rozpoczęła od razu nowe opakowanie i podczas 7 pierwszych dni jego zażywania, stosowała dodatkową antykoncepcję (prezerwatywa).

Pozdrawiam!