Optymalne zabepieczenie przed ciążą po kuracji antybiotykiem

Od kilku miesięcy stosuję Triquillar. Ostatnio chorowałam i zaczęłam stosowanie antybiotyku o nazwie Rovamicyna. Antybiotyk skończyłam w drugim dniu przerwy. Następnie po zakończeniu siedmiodniowej przerwy rozpoczęłam nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Po antybiotyku należy dodatkowo zabezpieczać się przez siedem dni. Te siedem dni przypadły również na dwie tabletki nowego blistra. Kiedy więc będę skutecznie zabezpieczona? Dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!
Rovamycyna nie osłabia skuteczności preparatu antykoncepcyjnego, dlatego nie ma wskazań do stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia. Jeżeli dla komfortu psychicznego wolałaby Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie, powinna to Pani robić do końca pierwszego tygodnia blistra. Regularne przyjmowanie pierwszych 7 tabletek opakowania zapewnia wysoką skuteczność preparatu.
Pozdrawiam