Antybiotyk a Y***

Lekarz przepisał mi antybiotyk D***. Oczywiście wcześniej uprzedziłam go o braniu przeze mnie tabletek antykoncepcyjnych. Doktor zapenił mnie, że przepisany antybiotyk nie obniża skuteczności tabletek. Jednak w aptece farmaceutka zasygnalizowała mi, aby jednak przy zażywaniu antybiotyków dodatkowo się zabezpieczać. Dlatego proszę o udzielenie mi rady, czy stosować dodatkowe zabezpieczenia. Jednocześnie nasuwa mi się kolejne pytanie - co w takim razie z 7-dniową przerwą? Czy po zażyciu antybiotyku jestem zabezpieczona w tej przerwie (jestem w trakcie brania 3 blistra)? Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W ramach "chuchania na zimne" radzę Pani zachować wstrzemięźliwość lub zabezpieczać się dodatkowo do końca opakowania, którego przyjmuje Pani antybiotyki, oraz w trakcie 7-dniowej przerwy.

Pozdrawiam serdecznie!