Wzięłam niewłaściwą tabletkę z opakowania. Jakie mogą być konsekwencje?

Witam. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od kilku lat. Każdą tabletkę po 7-dniowej przerwie zawsze biorę w poniedziałek. Właśnie dziś jestem po 7-dniowej przerwie i powinnam wziąć tabletkę z poniedziałku, a zamiast niej wzięłam z niedzieli (w opakowaniu tabletkę wcześniej). Dodam jeszcze, że zmieniłam też rodzaj tabletek (D*** na Y***). Czy takie przyjęcie tabletki obniży działanie antykoncepcyjne? Czy powinnam zabezpieczyć się dodatkowo? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wszystkie tabletki z danego opakowania mają jednakowy skład. Oznacza, to, że nie ma większego znaczenia, którą tabletkę Pani przyjmie danego dnia. Proszę tylko nie pominąć żadnej!