Stosunek na drugi dzień po zażyciu tabletki: czy jestem już zabezpieczona?

Witam. Czy biorąc pierwszą tabletkę z nowego blistra, po 7 - dniowej przerwie, czyli 8 dnia o godzinie 20 jestem zabezpieczona już 9 dnia? Pytam, ponieważ wzięłam tabletkę z nowego blistra 8 dnia (niedziela), a 9 dnia (poniedziałek) kochaliśmy się. Jakie jest ryzko ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli wczaśniej przyjmowała Pani tabletki regularnie oraz nie stosowała Pani leków obniżających skuteczność tabletek antykoncepcyjnych to jest Pani zabezpieczona. Ryzyko ciąży jest bardzo małe.

Pozdrawiam