Jak powinnam teraz przyjmować te tabletki?

Dzień dobry wczoraj powinnam wziąć pierwszą tabletkę placebo jednak z racji tego że szykuje mi się wyjazd chciałam pominąć okres więc dzisiaj rano po 13-godzinnym opóźnieniu wzięłam pierwszą tabletkę z nowego opakowania lecz mimo tego dostałam krwawienie i nie wiem czym jest to spowodowane tą 13-godzinną przerwą ? Zdarzyło mi się już pominąć krwawienie bo miałam wyjazdy ale nigdy nie zdarzyło się tak że przyjęłam tabletkę z hormonem a i tak to krwawienie wystąpiło. Więc nie wiem czy powinnam wziąć 2 tabletkę z opakowania z hormonem czy cofnąć się do tych placebo. Zdziwiło mnie to krwawienie ponieważ chciałam ten okres pominąć a minęło tylko 13 godzin od stałej pory w której biorę tabletki a krwawienie wystąpiło. Proszę o pomoc .

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

krwawienie, które u Pani wystąpiło, rzeczywiście może być spowodowane opóźnieniem przyjęcia kolejnej tabletki, ale gdyby zażyła ją Pani o prawidłowym czasie, również mogłoby się pojawić, ponieważ jest to częsty skutek uboczny stosowania tabletek bez przerwy na placebo.

W tym momencie powinna Pani kontynuować rozpoczęte opakowanie i dopiero po nim wykonać przerwę, skoro i tak już je Pani rozpoczęła. Poza tym przyczyna krwawień może w ogóle nie być związana z antykoncepcją, powodować je mogą infekcje intymne, mięśniaki macicy, stany zapalne narządów rodnych, nadżerki itp., dlatego gdyby się to powtarzało, powinna Pani rozważyć wizytę u ginekologa.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/skuteczna-antykoncepcja-bez-skutkow-ubocznych

https://portal.abczdrowie.pl/7-przyczyn-kiedy-antykoncepcja-moze-byc-nieskuteczna

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zapomniec-o-antykoncepcji

https://portal.abczdrowie.pl/przeciwwskazania-antykoncepcji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.