Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej trzy dni po stosunku

Witam, zapomniałam tabletki dokładnie 17. dnia - trzeci dzień po stosunku, wzięłam dwie 18. dnia, planuję kontynuować branie tabletek, pominąć 4 placebo i brać dalej nowe opakowanie - tak jak jest zalecane. Czy pominięcie tabletki po stosunku jest zagrożeniem ciąży, czy to dotyczy stosunków po pominięciu? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Powinna Pani postąpić dokładnie tak jak Pani napisała, tj. przyjąć kolejne opakowanie tabletek bez przerwy. Takie postępowanie zabezpieczy Panią przed ciążą. A propos Pani pytania to zagrożenie ciążą istnieje zarówno w przypadku stosunków przed pominięciem jak i po pomięciu tabletki.