Nie wiem, którego dnia zapomniałam przyjąć tabletkę antykoncepcyjną

Jestem 21-letnią kobietą, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od ponad pół roku. Wczoraj miałam przyjąć ostatnią tabletkę z opakowania, ale zauważyłam, że zostały dwie (a nie jedna). Nie wiem, którego dnia zapomniałam o tabletce. Nie wiedziałam, co robić, więc dzisiaj wzięłam tę ostatnią tabletkę, żeby skończyć opakowanie. Co teraz? Kiedy pojawi się miesiączka? Kiedy mam zacząć przyjmowanie tabletek z kolejnego opakowania?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Sądzę, że najrozsądniej będzie postąpić następująco:
1. wykonać test ciążowy (jeśli zapomniała Pani o tabletce z pierwszego tygodnia do ciąży mogło dojść, a test już ją wykryje) i jeśli wynik będzie ujemny to:
2. przyjąć zapomnianą tabletkę ORAZ
3. rozpocząć nowe opakowanie BEZ robienia przerwy (zabezpieczy to Panią na wypadek, gdyby pominięta tabletka pochodziła z trzeciego tygodnia).