Pominięcie 10 tabletki antykoncepcyjnej Madinette

Witam. Od 6ciu lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Od 3 lat przyjmuję Madinette. NIGDY nie pominęłam żadnej. Niestety w niedzielę pierwszy raz zdarzyła mi się taka 'wpadka' i zapomniałam. Zorientowałam się w poniedziałek dnia następnego i przyjęłam dwie na raz. Pominęłam 10-tą tabletkę, czyli tj. drugi tydzień, tak? Proszę powiedzieć, co robić? W tym czasie nie było współżycia. Pozdrawiam i liczę na pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli był to drugi tydzień, to nie ma powodów do niepokoju. Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek, a następnie zrobić klasyczną 7dniową przerwę.