Biegunka w trzecim tygodniu przyjmowania tabletek - czy robić przerwę?

Witam, od 5mc przyjmuję tabletki Y***. Pod koniec trzeciego tygodnia ok godziny po przyjęciu tabletki wystąpiła biegunka- jednorazowa i przeciętnie obfita. Nie przyjęłam dodatkowej tabletki. W związku z tym mam pytanie, czy dla pewności powinnam pominąć 4-dniową przerwę i od razu zacząć przyjmowanie tabletek z kolejnego blistra? Bo na opakowaniu jest napisane, że można tak zrobić pod warunkiem przyjęcia "pominiętej" tabletki, nawet po czasie. Stosunek miał miejsce dzień wcześniej, chłopak nie kończył we mnie. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety postąpiła Pani nieprawidłowo, to znaczy niezgodnie z zaleceniami zamieszczonymi przez producenta na ulotce. W przypadku wystąpienia biegunki w czasie krótszym niż 4-6 godzin od zażycia tabletki, należy bowiem przyjąć dodatkową tabletkę niezwłocznie po ustąpieniu biegunki. Ponieważ jest to 3 tydzień, można nie przyjmować dodatkowej tabletki, a od razu rozpocząć przerwę. Z opisu wynika, że zarówno nie zażyła Pani dodatkowej tabletki, jak i nie rozpoczęła Pani przerwy. Sugerujemy zatem przyjęcie kolejnego opakowania bez przerwy, przy czym ponieważ mogło dojść do zapłodnienia, proszę wykonać również test ciążowy. Powinien być wiarygodny po 14 dniach od stosunku. Ponadto, proszę stosować dodatkowe metody zabezpieczające przez kolejne 7 dni.