Opóźnienie w przyjęciu drugiej tabletki antykoncepcyjnej

Biorę tabletki antykoncepcyjne od 9 miesięcy. Po 7 dniowej przerwie pierwsza tabletkę zażyłam w piatek o 21. Współżyłam w nocy z soboty na niedziele. W poniedziałek nie zażyłam tabletki o 21, przyjęłam ja dzis (we wtorek) kilka minut po 9 rano a wiec okolo 12 godzin od planowanej godziny przyjęcia tabletki. Czy została zachowana antykoncepcja? I czy poprzedni stosunek był bezpieczny?

Witam,
proponuję w ciągu najbliższych 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie podczas stosunku.
Antykoncepcja powinna zostać zachowana przy opóźnieniu przyjęcia drugiej tabletki.

pozdrawiam