Czy jest ryzyko ciąży po pominięciu tabletki Vines?

Przyjmuje tabletki Vines codziennie o 19.w sobotę zapomniałam wziąść a w niedziele rano współżyłam. Przypominając sobie ze nie wzięłam tabletki wzięłam rano ta z dnia poprzedniego a wieczorem ta prawidłowa. Czy jest szansa na ciążę? Do okresu 11 dni. Dziekuje
KOBIETA, 34 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Jeśli dobrze liczę,to została pominięta tabletka z drugiego rządu.

Według producenta jest Pani dalej chroniona:

"Pominięta została jedna tabletka w dniach od 8. do 14. (drugi rząd)

Należy przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak tylko pacjentka sobie o tym przypomni nawet, jeśli oznacza to przyjęcie 2 tabletek jednocześnie. Następnie należy kontynuować przyjmowanie tabletek o zwykłej porze dnia. Ochrona antykoncepcyjna nie jest zmniejszona, dlatego nie jest konieczne stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji."

Szansa na ciążę zawsze jest,jeśli często zapomina Pani o przyjmowaniu leku,oraz stosuje preparaty,które zaburzają wchłanianie leku,ma Pani biegunki lub wymioty w okresie przyjmowania leku.

Zapraszam do artykułu:

https://dimedic.eu/pl/wiedza/co-oslabia-dzialanie-tabletek-antykoncepcyjnych-lista

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska