Czy jest duże ryzyko ciąży przy pominięciu tabletki Vines?

Dzień dobry biorę tabletki vines. 14 lipca w piątek zaczęłam nowe opakowanie, wzięłam tabletki o regularnej godzinie, w sobotę i niedziele również przy czym w niedziele wieczorem odbyłam stosunek bez dojścia we mnie, a w poniedziałek zapomniałam przyjąć tabletki, wzięłam ją z rana w wtorek gdy tylko sobie o tym przypomniałam i wtorkową tabletkę o stałej porze. Wiem że na recepcie pisze że w pierwszym tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki może zajść ryzyko ciąży, dlatego zaczęłam się martwić. Jak duże jest ryzyko, czy od razu po pominięciu tabletki występuje owulacja ? Podkreślę że tabletki przyjmuje raczej regularnie i nie było dojścia we mnie. Pominięta została czwarta tabletka. Co mam teraz zrobić, obecnie jestem na urlopie dlatego nie mogę się skontaktować ze swoim lekarzem.
KOBIETA, 21 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym tygodniu faktycznie jest obarczone dużym ryzykiem zapłodnienia. Dobrze, że odniosła się Pani do informacji zawartych w ulotce.

W pytaniu pisze Pani, że obecnie nie ma możliwości kontaktu z lekarzem, niemniej warto jeszcze spróbować. Możliwe, że ginekolog zaleci przyjęcie drugiego opakowania antykoncepcji bez przerwy. Jednak taka decyzja musi być z nim skonsultowana. W przeciwnym razie w dniu spodziewanego krwawienia z odstawienia należy wykonać test ciążowy, aby sprawdzić, czy nie doszło do poczęcia. Zachęcamy zatem do ponowienia kontaktu z ginekologiem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/pominieta-tabletka-antykoncepcyjna

https://portal.abczdrowie.pl/pigulka-dzien-po-cena-kiedy-stosowac-ellaone-escapelle

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.